Beskrivelse
Detaljer
Vores hjemmelinje er skabt til dig, der er en ægte kaffeentusiast og ønsker den perfekte brygning derhjemme.
Domobar Super giver mulighed for enestående damppræstationer og præcis regulering af ekstraktionstemperaturen: temperaturen kan justeres med en grads nøjagtighed, så du kan finde den perfekte ekstraktionskurve til din kaffetype.
- Indbygget kobberkedel til produktion af varmt vand og damp.
- Justerbar dampstyrke tilpasset dine færdigheder.
- Kan bruges både med vandtank og direkte vandtilslutning.
TEKNOLOGI
Trykprofiler angiver korrekt funktion af varmelegemet og tilstedeværelsen af vand i beholderen. Beholderen i syntetisk materiale er let og nem at håndtere, hvilket eliminerer risikoen for ridser og stød. En særlig ridsefast behandling gør den velegnet til opvaskemaskine. Der er en overfyldningsindikator, der viser det maksimale vandniveau i beholderen. En niveausensor overvåger konstant vandniveauet i tanken. En dedikeret LED indikerer behovet for genopfyldning. Temperatur- og ekstraktionsindstillinger i den digitale og elektroniske version er tilgængelige via en 3,5" touchskærm, som også giver adgang til andre daglige funktioner. Desuden kan sessionstællere kontrolleres for at finde fejl og alarmer. Skærmen fungerer som et kontrolcenter for alle maskinens parametre. Maskinen har en Eco-tilstand, der sænker temperaturen under perioder med inaktivitet for at opnå betydelige energibesparelser. De ergonomisk udformede håndtag og betjeningsgreb sikrer en præcis udlevering af vand og damp og tilføjer maskinen et karakteristisk design.
Dual Boiler-systemet består af to kedler: én til espressoudtrækning og en anden til produktion af damp og varmt vand til te.
Tilpas din Domobar: et udvalg af dedikerede farver giver mulighed for at integrere den harmonisk i ethvert miljø. Når du ønsker at ændre udseendet, kan du nemt give din maskine et nyt look: sidepanelerne er fastgjort med magneter, så de nemt kan fjernes og udskiftes med paneler i forskellige farver når som helst.
NY SOFTWARE
- Ny og letlæselig graf. Grafen, der vises under udtrækningen, viser realtidsdata for både optællingen i sekunder og trykniveauerne. Nu er det muligt at se både optællingen i sekunder i realtid og trykket i realtid.
- Ændrede trykprofiler under udtrækningen. Hvis trykprofiler er aktiveret, kan du oprette 7 tilpassede segmenter og nemt springe fra det ene segment til det andet under udtrækningen ved hjælp af de nye pile, der vises under grafen.
- Manuel profilering. Hvis du skifter til manuel profilering, vil du også kunne justere ekstraktionstrykket manuelt, mens du brygger.
- Forbedret brugergrænseflade. Med den nye software vil maskinen give dig direkte adgang til den ønskede menu med et enkelt klik. Hvis du f.eks. rører ved temperaturikonet, åbnes temperaturindstillingerne; hvis du klikker på ikonet for kedlen, får du adgang til muligheden for at aktivere eller deaktivere den.
- Lydindstillinger. Du vil kunne aktivere eller deaktivere biplyden med et enkelt tryk.
- Automatisk rengøringsprogram. Tilgængelig på den elektroniske version.
- Energibesparelsesknap. Når maskinen går i energisparetilstand, justeres dampkedlen til 90 °C og brygkedlen til 70 °C. Du kan indstille et automatisk aktiveringstidspunkt efter eget valg eller aktivere den manuelt ved at trykke på knappen.
Tekniske specifikationer
Tekniske specifikationer
Bryggegruppe |
1 (E61) |
Grænseflade |
3,5 '' kapacitiv TFT-skærm |
Dispensering |
elektronisk |
Kedel nummer |
2 |
Pumpe |
Trykprofil |
Kedelkapacitet |
2 liters |
Kaffekedelkapacitet |
0,5 liters |
Dampstave |
1 |
Strøm |
600 + 1200 W |
Dimensioner (HxBxD) |
25 / 42 / 47 cm |
Elektrisk tilslutning |
230 V/50/1 - 7,4 A 115 V/60/1 - 14,8 A |
Vandforsyning |
Sensortank og vandnet |
Nettovægt |
33 kg |
Additional
Yderligere information
Model | Manual |
---|---|
Grinder Model | Nej |
Bedømmelser
- Vær den første til at bedømme dette produkt